Tomasz Adam Świderski
Prezes Zarządu

Głuchy od urodzenia. Założyciel Instytutu Historii Głuchych „Surdus Historicusˮ oraz nauczyciel historii w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych w Warszawie. Z powołania i wykształcenia historyk, genealog i archiwista. Inicjator stworzenia nowej dziedziny nauki: historia Głuchych w Polsce. Prelegent różnych konferencji w Polsce i na polu międzynarodowym. Autor wielu artykułów z zakresu historii Głuchych i genealogii. Członek Zarządu międzynarodowej organizacji Deaf History International w latach 2012-2015.

kontakt: t.swiderski@surdushistory.org.pl

Monika Katarzyna Kozub
Wiceprezes Zarządu

Głucha od urodzenia. Absolwentka Liceum Plastycznego w Krakowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, studiów podyplomowych Polski Język Migowy (UW Warszawa) oraz Surdopedagogiki (KIRE Kraków). Specjalistka od grafiki, montażu filmu i animacji. Aktywnie promuje kulturę i historię Głuchych. Mama Teodorka i Tamary.

kontakt: m.kozub@surdushistory.org.pl

Marek Pakłos
Sekretarz Zarządu
Głuchy od urodzenia. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: edukacja techniczno-informatyczna (studia inżynierskie) i zarządzanie dokumentacją, infobrokerstwo i archiwistyka (studia podyplomowe).

kontakt: m.paklos@surdushistory.org.pl

Ewelina Renata Skowrońska
Członek Zarządu

Głucha od urodzenia. Aktywnie promuje kulturę i historię Głuchych.  Uczestniczka różnych wydarzeń związanych ze środowiskiem głuchych. Miłośniczka kotów: Luna i Olaf.

kontakt: e.skowronska@surdushistory.org.pl

Accessibility