Tomasz Adam Świderski
Prezes Zarządu

Głuchy od urodzenia. Założyciel Instytutu Historii Głuchych „Surdus Historicusˮ oraz pracownik Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie. Z powołania i wykształcenia historyk, genealog i archiwista. Inicjator stworzenia nowej dziedziny nauki: historia Głuchych w Polsce. Prelegent różnych konferencji w Polsce i na polu międzynarodowym. Autor wielu artykułów z zakresu historii Głuchych i genealogii. Członek Zarządu międzynarodowej organizacji Deaf History International w latach 2012-2015.

kontakt: t.swiderski@surdushistory.org.pl

Natalia Kamila Pietrzak
Wiceprezes Zarządu

Pochodzi z głuchej rodziny. Wychowawczyni w internacie i nauczycielka PJM w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie. Tłumaczka i lektorka Polskiego Języka Migowego. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Uczestniczka i prelegentka różnych wydarzeń związanych ze środowiskiem głuchych.

kontakt: natalia.pietrzak@surdushistory.org.pl

 
Monika Katarzyna Kozub
Sekretarz Zarządu

Głucha od urodzenia. Absolwentka Liceum Plastycznego w Krakowie. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, studiów podyplomowych Polski Język Migowy (UW Warszawa) oraz Surdopedagogiki (KIRE Kraków). Specjalistka od grafiki, montażu filmu i animacji. Aktywnie promuje kulturę i historię Głuchych. Mama Teodorka.

kontakt: m.kozub@surdushistory.org.pl

Accessibility