„Przewodnik po Głuchej Warszawie część IV” autorstwa Tomasza Świderskiego jest na temat działalności kulturalnej, artystycznej i sportowej wśród nas i między nami w życiu codziennym, przede wszystkim wśród warszawskich mieszkańców pochodzących z środowiska głuchych.

Publikacja powstała w ramach realizacji projektu „Tożsamość Głuchej Warszawy cz. IV – Zwykłe – niezwykłe życie Głuchych na przestrzeni Warszawy”. Jest to czwarta publikacja nawiązująca do historii Głuchych, przede wszystkich do warszawskiej historii głuchych mieszkańców. 

W publikacji postarano przybliżyć zwykłe i niezwykłe życie Głuchego mieszkańca Warszawa jak wyglądał czas wolny w dziedzinie kultury, sportu i życia towarzyskiego. Przede wszystkim Głusi mieszkańcy mieli styczność ze znanymi ludźmi ze świata teatru, kultury czy sportu. Jak wyglądały życie towarzyskie w środowisku głuchych na przestrzeni Warszawy?

Przewodnik został opracowany w ramach projektu „Tożsamość Głuchej Warszawy cz. III – Niesłyszący w okresie PRL” współfinansowanego ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach konkursu zadaniowego „Współczesna tożsamość Warszawy w kulturze i sztuce”.

Tytuł” Przewodnik po Głuchej Warszawie część IV”
Autor: Tomasz Świderski
Wydanie: I
Druk: kolor
Oprawa miękkie
Format: A5
Liczba stron: 60
Wydawnictwo Instytut Historii Głuchych „Surdus Historicus”

Można publikację „„Przewodnik po Głuchej Warszawie część IV” ściągnąć i przeczytać w formacie elektronicznym (pdf) tutaj. Życzę Wam miłej lektury na temat historii głuchych mieszkańców Warszawy.

Accessibility